Komisař Kolek - II. kapitola

8. listopadu 2008 v 18:51 | Lytchi |  Brakoviště
Kolek seděl ve svém služebně-osobním voze, blíže nespecifikovatelné značky, a koukal se upřeně přes čelní sklo kupředu. Co se vzhledu automobilu a vizáže komisaře týče, nemohli si nic vyčítat. Oba vypadali, jakoby soutěžili v počtu uštědřených šrámů. Kolkovi jizvy byly schované pod oblečením, ale jamky, důlky a rýhy přes pojizdný vrak se už nedaly zamaskovat. Kolek nebyl smolař, snad ani alkoholik, byl to jen zkušenostmi obdařený muž, který se tak trochu pustil do sebedestrukce. Traduje se, že ho opustila manželka. Snad kvůli milence. Jeho milence. Před několika lety žil totiž s o pár vrásek míň obdařenou ženou, kterou mu hned tak každý nepřál. Proto musela jednoho večera zmizet z povrchu zemského. Alespoň na pár vteřin doslova. Někdo totiž zařídil její ´odstranění´ a ona vylítla do vzduchu i s autem, čímž se vlastně z Kolkova života natrvalo vytratily ženy. Co se stalo s jeho bývalou ženou se už nevypráví.


---


"Nikdy nekuř," pravil komisař k mladému policistovi, který si zrovna zapaloval a zároveň zahodil ještě nezapálené žváro, které mu odrhl od úst, na zem. "Škodí to zdraví," dodal ještě polohlasem.
"A vy to cigáro držíte v ruce pro parádu, he?" bránil se mladík. Kolek se na něj jen přísně podíval a pak odešel.
Když si vložil svou cigaretu do úst oslovil ho novinář, který mu šel v zádech. "Oheň?"
"Nekouřím!" odpověděl rezolutně komisař. Novinář jen zůstal stát a lehce zakroutil hlavou.


"Je to jasná loupežná vražda," informoval Kolka vrchní inspektor o novém případu. "Naši chlapci už na tom dělají. Zachvíli tu máme pachatele," pokračoval.
"Takže si příště dá ještě horkou lázeň a jenom se podepíše. My ho chytnem a fááájn!" rozčaroval se Kolek.
Vrchni inspektor nechápavě zíral. Kolek udělal pár kroků k oknu a tam si sedl na dřevěnou stoličku, kterou nejrpve obrátil.
"Jenom mám pocit, že k tomu nemuselo dojít." Pro trochu peněz. Stejně ho chytnou. Samozřejmě, že ho chytnou! Sakra!" Vstal a odhodil nezápálenou cigaretu na zem, jakoby ji típl.


---


Stále se díval upřeně přes upatlané sklo. Byl jako očarovaný. Před očima měl velmi mladou ženu, která se blížila k autu. Chystá se odemknout. Nachvíli se otočí, jakoby nebylo něco v pořádku. Pak ale nastupuje do vozu. Opodál stojí muž v obleku, který kouří cigaretu. Zahazuje ji na zem. V tu chvíli zpoznává tmavá postava, která to všechno sleduje z povzdálí za autem mokrou louži. Nestačí zakřičet a všechno je v plamenech. Automobil … žena… Tmavá silueta se vytratila a z plamenů vyčnívá jen shořelý vrak.


"Komisaři, komisaři," ozývá se hlas doprovázený silným ťukáním na okénko řidiče. Kolek se vymaní z agonie a otočí se po směru hlasu. Stahuje okénko.
"Máme vraha," spustí nadšeně muž v šedém plášti. "Nechal se zbaběle chytnout, prevít! Vzdal se na konci bloku! Nejspíš mu došly síly."
"To je --- dobře," odpověděl omámený komisař a nastartoval vůz. Nechal chvíli běžet motor, a když viděl zacházet za roh nadšeného muže, který mu právě sdělil horkou novinku, vložil si do úst novou cigaretu, kterou ale nezapálil. Po pár vteřinách se rozjel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ych ych | 9. listopadu 2008 v 15:18 | Reagovat

o tom si ještě promluvíme v úterý...

2 L! L! | 9. listopadu 2008 v 16:39 | Reagovat

sááákra:-D

3 ych ych | 10. listopadu 2008 v 18:23 | Reagovat

po debatě: cigareta forever!

4 L! L! | 10. listopadu 2008 v 20:14 | Reagovat

alles klar;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama