Ticho

1. května 2008 v 18:41 | Lytchi! |  Úvahy všedního dne
Na základě mých dlouhodobých nočních pozorování jsem usoudila, že hluk je vlastně hlasité ticho. Je to takové jeho dvojče - jen mnohomluvné a výřečné.
Když v noci utichnou všechny elementy a my se ponoříme do náruče ticha, myslíme si, že nic neslyšíme, a vychutnáváme ten klid. Omyl! Pouze nastoupil "tichý hluk"! Oddělily se rušivé elementy. Nejsou to ani auta, ani dupání sousedů; je to "tiché něco". A my to slyšíme, v domnění, že nic neslyšíme. Kdybychom to ale neslyšeli, jak bychom věděli, že nic neslyšíme?
Myslím si, že vždy je lepší slyšet něco než-li nic. Ačkoliv přestaneme v noci slyšet většinu zvuků, vždy něco zůstane a my jsme vlastně vděční, že něco slyšíme. Sice si to neuvědomujeme - protože si myslíme, že je klid - ale něco slyšet musíme! Může to být právě jeden prvek z původních rušivých elementů, ale tak "ostrouhaný" , očištěný a izolovaný od dalších zvuků, že nás jen lehce hladí po našich roztomilých ouškách. Nebo to může být vůbec sám izolovaný hluk, který se smrsknul na minimum, a my slyšíme jen slabé hučení. To, které nám říká, že všichni lidé v tuto dobu už vypnuli své tělesné schránky a uložili je na dobíjecí dobu ke spánku. Tím nám vlastně všechno to okolo sděluje, že my bychom se měli také pomocí navozené utlumené energie přiblížit zase jiné dimenzi zvuků, melodií a tónů, které nás vábí do světa fantazie a kouzel, kde je vše dovoleno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ych ych | 1. května 2008 v 19:33 | Reagovat

ámen.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama