K2

29. května 2008 v 17:57 | Lytchi! |  Úvahy všedního dne
Jestli jste viděli holčičku, co simuluje jízdu na kolečkových bruslích, nebo spíše holčičku, co předstírá i simulaci jízdy na kolečkových bruslích, potom jste měli tu čest, poznat mě osobně - Lytchi! Drobný tvoreček, který má místo bot kolečka a kroutí se, jakoby podléhal silnému záchvatu boje se svou druhou osobností, vše dva v jednom.
Není pravda, že bych na čtyřkolečkovém párovém aparátě stála poprvé, ale přece jenom jsem si pořídila lepší a kvalitnější brusle než doposud. Tedy žádný vehikl, aušus, ale řádné IN-LINy. Již jejich název je hrozivý! K2. Jde z něj takový strach, který ovšem člověk pocítí, až brusle obuje, postaví se, rozjede se -aniž by chtěl- a nemůže se zastavit. Potom pochopíte skutečnou sílu "kádvojek".
Vyjíždím z domu. Poté, co se ujistím, že 10 minut nepojede z levé ani z pravé strany silnice žádné auto, přejíždím hrbolatý asfalt a mířím k jemnému povrchu nové silnice v nové čtvrti.
Jelikož ještě neznám sílu mých novýh in-linů, svérázně vyjíždím kopec a k tomu si pochvaluji, jak to perfektně jde. Zabočím do jedné z ulic, kde již ovšem nastávají problémy. Například auta. Člověk by nevěřil, jak tam v tu chvíli zavazejí. Ačkoliv pro jezdce je to spíše záchrana, pro auto ale zkouška kvality materiálu automobilky. Ovšem ještě horší překážkou jsou retardéry. Auto musí sice zpomalit, aby je přejelo, ale bez problémů po chvíli se svými čtyřmi koly mizí někde v dáli, nejlépe v garáži. Kolemjdoucí o dvou netočících se nohách retardér přejde, přeskočí, obejde, zkrátka také bez problému. Ale člověk s bruslemi na nohách musí nejprve zpomalit a potom se uchýlit na okraj vozovky, aby postupně jednou a pak druhou bruslí přejel malinký prostor rovné silnice mezi patníkem a retardérem. V praxi to znamená, že než vjedete na silnici s retardéry, vypočítejte si čas, za který dorazíte k prvními retardéru, a svoji brzdnou dráhu. Abych to ještě upřesnila, nemá cenu se vůbec rozjíždět, ale v klidu se "došmatlat" k zmíněné překážce.
O.K.! Silnicí jsem projela také ještě docela hladce. Ale na konci cesty mi vstaly všechny chlupy hrůzou (ano, i ty v nose, i ty v uších. A pokud existuje telepatie, musely vstát i všem těm, na které jsem v tu chvíli myslela). Koukám se na prudký kopec dolů, jedinou cestu zpátky (přiznávám, ještě tu byla druhá cesta zpátky, která vedla silnicí k druhému kopci, který ovšem nebyl o nic lepší).
Abych to zkrátila - za pouhých 20 minut jsem vítězoslavně stála na opačném konci kopce - tedy dole! Ovšem neměla jsem namožené nohy, jak by se mohlo zdát, nýbrž ruce, které se cestou držely všeho, čeho jen mohly. Plot, ohrada, starý karavan apod. (O používání brzdy se zmíním, až se ji naučím ovládat).
Při mé první jízdě jsem nepostřehla žádné narážky kolemjdoucích. Pouze tlumený smích, který ale jistě opodál přešel v hysterické dušení se vlastními slinami, vyvolané mým uměleckým stylem jízdy na bruslích. Proč ne?…
Po druhé už to ale některým nedalo, a tak jsem se mohla doslechnout např. "Holky, kde máte chrániče?" (Pozn.: naštěstí nejezdím sama).
"V prdeli!" - nestihla jsem už odpovědět, neboť dálka mezi cyklistem a námi byla propastně hluboká až dlouhá.
Ale co by člověk neudělal pro trochu toho sportu a radosti z pohybu. A když si všimnete, že na kolečkových bruslích jezdí stále mladší a mladší děti, dodá vám to odvahu do další jízdy.
Z kolečkového světa zdraví Lytchi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ych ych | 29. května 2008 v 18:35 | Reagovat

a taky stále starší a starší spoluobčané! to nedávno mamka došla s tím, že jedna paní, které je asi padesát, hrozně shodila a přitom jezdí právě na inlinech...no jo, moderní doba ;o)

asi před dvouma týdnama sem na našem "náměstí" viděla podobným stylem belhat se dvě holky na bruslách, asi na nich stály poprvé, přes naši hlavní silnici...no...já bych si na učení asi našla bezpečnější místo...

2 Darkness deStination Darkness deStination | 29. května 2008 v 18:40 | Reagovat

holčičku? lááách, no jo. Ty vlastně nejsi kluk ...a já taky jezdím občas ...a padám na prdel...a tak :-D

3 L! L! | 29. května 2008 v 20:50 | Reagovat

Au...holčička proto, že tak vypadám, když jezdím nenamalovaná, malá na bruslích :D

4 ych ych | 30. května 2008 v 10:45 | Reagovat

zas tááák malá néseš ;o)

5 ych ych | 30. května 2008 v 10:45 | Reagovat

a vůbec, dnešní děvčátka přece nosijou EMO-make-up!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama