Dědeček

20. května 2008 v 21:14 | Terka |  Jiné příběhy
       V mém životě je pár důležitých mužů a děda je jedním z nich.       
Jestli čekáte, že vám budu vyprávět o bělovousém dědečkovi jako vystřiženém z pohádky, tak se pletete. Můj děda je (bezvousý) osmdesátník jak se na dnešní dobu sluší a patří. Je slušný (takže nemlátí v tramvaji studenty hůlkou po hlavě), velmi čilý, tak trochu roztomilý, ale hlavně puntičkář...
Dědovou velkou vášní je odhrabávání sněhu před domem (tento odstavec věnuji Lytchi ). Jakmile napadne jen milimetr sněhu, děda vyběhne ven s tím dřevěným nástrojem ve tvaru T a dá se do odklízení. Co kdyby někdo šel, uklouzl a zlomil si nohu? Já jsem panelákové dítě, takže před naším domem odklízí sníh vždycky domovník. Kdykoliv se tedy u babičky a dědy sápu po tom dřevěným cosi, že sníh odhrabu, děda mi ho nekompromisně vezme, že to udělá sám, protože nikdo to neumí tak dobře.
Určité životní jistoty má každý z nás. Já mám třeba jistotu, že každý rok dostanu od dědy k narozeninám tu velkou růžovou bonboniéru. Dostávám ji totiž už posledních pět let. A nejen já, ale i mamka (brácha na sladký moc není). Vždycky si s úsměvěm představím, jak má děda doma těch bonboniér plnou skříň a vždy před našimi narozeninami tu skříň otevře a jednu slavnostně vytáhne. Jedna mi zrovna leží v pokoji na posteli... zítra mám totiž narozeniny.
Jak už jsem řekla, děda je velký puntičkář, a proto nedal jinak, než že mi nechá vyrobit klíč od domu babičky a dědy, abych pořád nemusela zvonit. Hned týden na to jsem tedy dostala nově udělaný klíč a děda mě ujistil, že to ještě pro jistotu vyzkoušel, že je opravdu od jejich domu. Když jsem šla domů, otevřela jsem si dveře od paneláku, a když jsem klíč vytahovala ze zámku, s údivem jsem si všimla, že jsem dveře otevřela klíčem od dědy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 L! L! | 20. května 2008 v 21:22 | Reagovat

:-)) Ale to se hodí, mít dva klíče od bytu ;)...

2 Eva Eva | 20. května 2008 v 21:47 | Reagovat

A nenosí Ti náhodou aji velký čokolády? Bo to bylo od někoho jinýho? Mmchodem - jak dlouho tam ty bombošky skladuje? ;o) Ale je to hezký, to fakt joooo! Nezbévá než závidět.

A přeju k zítřku všechno nejlepší, štěstí zdraví - harddisk v hlavě...Ať se Ti jenom daří!

pac a pusu

3 Terka Terka | 21. května 2008 v 8:29 | Reagovat

Ne, Evíku, to nenosí, to asi někdo jiný. Moc děkuji za přáníčko.

4 Eva Eva | 21. května 2008 v 15:48 | Reagovat

sem se utla no ;o) a nemáš zač.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama